Wrote about us

 

Amazon: 2017 Alexa Prize Finals - Alexa Developers official video

30. 1. 2018

The 2017 Alexa Prize teams describe the socialbot challenge.

 

Wired.com: Inside the Alexa Prize

27. 2. 2018

Amazon is in a pitched battle with its rivals to bring truly conversational AI into our homes. So the company is staging a contest—a mad dash toward an outlandish goal: Cook up a bot capable of small talk.

 

Chatbot Magazine: 13 Lessons We Have To Learn From Amazon Alexa Prize

30. 4. 2018 by Petr Marek

I spent last year working on chatbot Alquist for Amazon Alexa Prize 2017. I would like to share with you the lessons I learned thanks to it about the field of conversational AI. I learned it the hard way. I share my knowledge with you, so you don’t have to.

 

Czechcrunch: Tým studentů ČVIT se dostal do finále soutěže Amazonu. Bude bojovat o bezmála milion korun

1. 8. 2018

Ačkoliv o studium technických oborů není v Česku v poslední době velký zájem, studenti takto zaměřených vysokých škol sklízejí úspěchy, o kterých je slyšet i v zahraničí. Tým Alquist složený ze studentů Českého vysokého učení technického (ČVUT) si jeden takový připsal, když z prvního místa postoupil již podruhé do finále soutěže Alexa Prize pořádané Amazonem. V ní jde o vytvoření nejlepší umělé konverzační inteligence a její účastníci si rozdělí více než 3,5 milionu dolarů.

 

Lupa.cz: Bot Alquist z ČVUT se opět dostal do finále Alexa Prize, světové soutěže Amazonu

31. 8. 2018

Bot Alquist, který pod vedením Jana Šedivého vzniká na ČVUT, se opět dostal do finále prestižní soutěže The Alexa Prize pořádané Amazonem. Pokusí se tak obhájit či ještě vylepšit druhé místo z loňského ročníku, kde sice podlehl University of Washington, podařilo se mu ale porazit konkurenci z nejlepších světových univerzit. Alquist díky tomu získal 100 tisíc dolarů.

 

Aktuálně.cz: Konverzující robot z ČVUT ve finále soutěže Amazonu. Češi porazili světové univerzity

2. 9. 2018

Cílem soutěže je vyvinout umělou inteligenci pro Amazon, schopnou konverzovat s lidmi o populárních tématech jako filmy, sporty nebo hudba. Tým z ČVUT je tak už podruhé jediným týmem z neanglicky mluvící země ve finále soutěže.

 

Geobusiness.cz: Studenti ČVUT v semifinále soutěže Alexa. Jejich konverzační bot Alquist zaujal

3. 9. 2018

Tým Alquist, složený ze studentů Českého vysokého učení technického, zaujal v soutěži Alexa Prize, pořádané firmou Amazon. Úkolem soutěže je vytvořit nejlepší umělou konverzační inteligenci. Účastníci soutěže si rozdělí více než 3,5 milionu dolarů.

 

Echo24: Zářez českých studentů. Můžou vyhrát milion dolarů

2. 9. 2018

Čeští studenti z ČVUT se dostali do finále prestižní celosvětové soutěže Alexa Prize, pořádané americkým gigantem Amazon. V semifinále získali rovnou první místo za svou umělou inteligenci Alquist pro virtuální asistentku Alexa a chytrý reproduktor Amazon Echo. Finalisté mohou vyhrát až milion dolarů, píšou organizátoři na svých stránkách.

 

Info.cz: REPORTÁŽ: Továrna na českou budoucnost. Moderní laboratoř vyvíjí chatboty a roboty záchranáře

1. 9. 2018

Tady se má Česko připravit na technologickou revoluci. Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) v pražských Dejvicích působí trochu nemístně. Extravagantní budova za více než miliardu korun zatím zeje prázdnotou, ale rychle se plní. Během pár let by zde mělo pracovat několik stovek lidí.

 

Studenta.cz: „Chatbot může být náš nový kamarád." S Honzou Pichlem o vývoji konverzačních botů na globální úrovni

12. 6. 2018

Začínají na nás mluvit nejen auta, ale také domácí spotřebiče, samoobslužné prodejny, počítače. Kam až to může zajít? A děsí vás to, nebo vám to naopak přijde vzrušující a nemůžete se dočkat, až si s roboty – nebo chcete-li lépe řečeno s chatboty – začnete povídat? O tom, jak takoví boti fungují, jsme si povídali s Honzou Pichlem z výzkumného týmu umělé inteligence Alexa, který se svým chatbotem Alquistem boduje na globální úrovni.

 

 

 

ČT Věda 24: Tým studentů ČVUT uspěl v soutěži Alexa Prize

10. 12. 2017

 

ČT Studio 6: Češi uspěli v soutěži o nejlepší chatbot

5. 12. 2017

Interview s lídrem Alquista a faculty advisorem

 

Lupa.cz: Bot Alquist z ČVUT skončil druhý v soutěži Amazonu, tým získal 100 tisíc dolarů

28. 11. 2017

Tým pěti studentů ČVUT (Jan Pichl, Jakub Konrád, Petr Marek, Martin Matulík a Long Hoang Nguyen) a jejich vedoucího Jana Šedivého se letos v srpnu probojoval do finále soutěže The Alexa Prize, kterou pořádá společnost Amazon. Před malou chvilkou se na konferenci re:Invent v Las Vegas vyhlašovaly výsledky.

 

Mobilmania.cz: Český chatovací robot uspěl na soutěži v Las Vegas

11. 12. 2017

Vytvořte umělou inteligenci, která dokáže s uživatelem dvacet minut mluvit o sportu nebo kultuře tak věrohodně, jako by se bavili dva živí lidé. Tak znělo zadání světové soutěže Alexa Prize, v níž se utkala stovka týmů z 22 zemí a mnoha prestižních univerzit.

 

Technet.idnes: Z Dejvic až do Vegas. Studenti ČVUT s chatbotem bojují o milion dolarů

28. 11. 2017

Digitální asistentky v současnosti umí odpovídat na otázky nebo plnit pokyny. Ale co kdyby také zvládly s člověkem vést smysluplnou konverzaci? Studentům z pražského ČVUT se takový program podařilo v rámci soutěže společnosti Amazon zdokonalit a dokonce s ním postoupit do finále.

 

Český rozhlas Plus: Chatbot Alquist z dílny českých studentů míří do světového finále

5. 10. 2017

Univerzitní tým z Českého vysokého učení technického slaví velký úspěch. Pětice studentů se pod vedením pedagoga Jana Šedivého dostala do finále soutěže Alexa Price, v níž se nejlepší univerzity světa snažily vytvořit speciálního chatbota schopného přirozeně konverzovat s člověkem 20 minut o aktuálních událostech v politice, sportu nebo o světě celebrit.

 

Ekonom.ihned: Češi staví konverzační roboty. Umějí se ptát, ke sci-fi ale mají ještě daleko

21. 9. 2017

Tým ČVUT má šanci na vítězství v lukrativní soutěži Amazonu, jejich chatbot porazil i konkurenty z prestižních amerických univerzit. Pražský chatbot Alquist umí nejen odpovídat na dotazy, ale sám je i klade a umí vést rozhovor. V centrech zákaznické podpory nahradí do několika let jednodušší chatboti živé operátory.

 

Živě.cz: Český chatbot Alquist vyškolil Američany a zvítězil v semifinále Amazon Alexa Prize

3. 9. 2017

V USA vrcholí roční klání o nejlepšího chatbota. Zatím vede český tým z ČVUT. Rozhodne se na podzim.

 

Forbes: Alexa, let’s chat! Češi postavili pro Amazon nejlepšího chatbota

29. 8. 2017

Univerzitní tým z ČVUT slaví velký úspěch. Pětice studentů okolo Jana Šedivého se dostala do finále soutěže Alexa Prize, v níž se nejlepší univerzity světa jako Princeton, MIT či Berkeley snažily vytvořit sociálního chatbota schopného přirozeně konverzovat s člověkem 20 minut o aktuálních událostech v politice, sportu či světě celebrit.

 

Technický portál.cz: Studentský projekt byl zařazen do prestižní soutěže The Alexa Price

22. 11. 2016

Mezi top dvanáct univerzit z celého světa, z celkových sto uchazečů, byl zařazen do prestižní soutěže The Alexa Price studentský projekt z Českého institutu informatiky robotiky a kybernetiky ČVUT. Ten byl dne 14. listopadu vybrán společností Amazon. ČVUT tak bude stát po boku světových univerzit, jako jsou Princeton Univerzity, Univerzity of California či Carnegie Mellon Univerzity.

 

Czech Technical University

 

CTU: Our students will once again participate in the finals of the Amazon Alexa Prize World Championship

6. 9. 2018

The Alquist Student Team led by Jan Šedivý of the Czech Institute of Informatics, Robotics and Cybernetics will again take part in the finals of this year´s Alexa Prize competition. Its organised by the American giant Amazon for the second time. Same as last year, students have advanced from the first place in semifinals with their chatbot, Alquist. In the competition, universities from around the world are tasked with creating the best conversational artificial intelligence for the Amazon Echo smart device.

CIIRC CTU: Coffee order from robotic barista through chatbot Alquist

27. 4. 2018

Connect chatbot Alquist (developed by CTU team under Jan Šedivý within eClub), KUKA robotic arm, and coffee maker together and you get intelligent robotic barista.

 

CIIRC CTU: Alquist team leader Honza Pichl in Forbes „30 under 30“

6. 2. 2018

The Czech version of Forbes – the world magazine concentrating on business, money and success – ranked Honza Pichl in the selection of 30 talented Czechs under 30 who, according to this magazine, excel in their field and change the world around them.

CIIRC ČVUT: Tým Alquist, složený ze studentů ČVUT, zaujal v soutěži Alexa Prize, pořádané firmou Amazon. Úkolem soutěže je vytvořit nejlepší umělou konverzační inteligenci. Účastníci soutěže si rozdělí více než 3,5 milionu dolarů.

3. 12. 2018

Tým Alquist, složený ze studentů Českého vysokého učení technického, zaujal v soutěži Alexa Prize, pořádané firmou Amazon. Úkolem soutěže je vytvořit nejlepší umělou konverzační inteligenci. Účastníci soutěže si rozdělí více než 3,5 milionu dolarů.

CIIRC CTU: The success of the CTU team under the leadership of Jan Šedivý - they bring the second place from The Alexa Prize final

29. 11. 2017

Students from CTU, led by Jan Šedivý, participated in the final of The Alexa Prize. The goal was to develop the best chatbot working with the smart Amazon Echo device.

 

CIIRC CTU: Jan Šedivý (CIIRC CTU) and Jan Pichl in an interview about their chatbot Alquist

5. 12. 2017

The team of CTU students (Long Hoang Nguyen, Jan Pichl, Martin Matulík, Jakub Konrád, Petr Marek and Ondra Hrách) led by Jan Šedivý from the CIIRC CTU took part in the final of The Alexa Prize. It competed for who can develop the best chatbot working with the smart Amazon Echo device. The Czech team brought home the second place and financial prize of 100,000 USD.